KTM Intercity Online Schedule between JB Sentral to Gemas to Tumpat

Tumpat to JB Sentral

 

Train No. SH 51 SH 53 SH 55 ST 41 SH 57 SH 59 ERT 27 ST 43 ST 45
Tumpat 4:20 10:00 14:00 18:00
Kampung Kok Pasir 4:26 14:09
Palek Bang
Wakaf Baharu 4:39 10:18 14:19 18:18
Bunut Susu 4:45 14:25
Kampung Machang
Pasir Mas 4:57 10:35 14:36 18:34
Chica Tinggi 14:43
To’ Uban 5:08 10:46 14:49
Sungai Keladi 14:55
Bukit Panau 15:01
Tanah Merah 5:29 11:07 15:12 19:01
Kampung Paloh Rawa
Temangan 5:44 11:41 15:27
Sungai Nal 15:40
Krai 6:08 12:05 16:10 19:40
Pahi 6:19 12:16 16:21
Manek Urai 6:33 12:30 16:35
Sungai Mengkuang
Kampung Baru Sungai Mengkuang 6:46 12:43 16:48
Ulu Temiang 6:56 12:53 16:58
Kampung Baru Bukit Abu 7:07 13:04 17:09
Bukit Abu 7:16 13:13 17:18
Kuala Gris 7:24 13:21 17:26
Dabong 7:40 13:47 18:20 21:04
Kemubu 7:54 18:34
Sri Jaya 8:05 18:45
Sri Mahligai 8:11 18:51
Sri Bintang 8:17 18:57
Sungai Tasin 8:22 19:02
Jerek Baru 8:30 19:10
Bertam 8:41 19:21
Bertam Baru 8:55 19:26
Limau Kasturi 9:10 19:41
Sungai Sirian 9:19 19:50
Kampung Sungai Sirian 9:27 19:58
Sungai Koyan 9:36 20:07
Pan Malayan 9:43 20:14
Gua Musang 9:59 10:05 20:30 20:36 22:53
Lapan Tupai
Mentara Baru 10:30 21:01
Merapoh 10:39 21:10 23:26
Telok Gunong 10:45 21:16
Kubang Rasa
Sungai Temau 11:12 21:43
Chegar Perah 11:25 21:56
Aur Gading 11:35 22:06
Dura
Kampung Berkam 11:47 22:18
Bukit Betong 11:53 22:24
Telang
Padang Tungku 12:08 22:39
Kuala Lipis 12:36 23:07 1:16
Kerambit 1:48
Jerantut 2:21
Kuala Krau 2:51
Mentakab 3:21
Triang 4:11
Kemayan 4:32
Bahau 5:27
Gemas 14:55 6:39 21:00 4:15
Segamat 15:25 7:12 21:30 4:45
Genuang
Tenang
Labis 15:58 7:50 22:02 5:16
Bekok 16:16 8:05 22:41 5:33
Paloh 16:34 22:59 5:53
Chamek 16:47 23:12 6:07
Kluang 17:06 8:55 23:31 6:27
Mengkibol
Renggam 17:29 23:54 6:52
Layang – Layang 17:41 0:06 7:05
Kulai 18:03 10:07 0:28 7:29
Kempas Baru 18:25 10:37 0:50 7:54
JB Sentral 18:45 11:10 1:10 8:25

 

 

JB Sentral to Tumpat

Train No. SH 50 SH 52 ERT 26 ST 40 SH 58 SH 56 SH 60 ST 42 ST 44
Tumpat 11:30 13:05 17:50 21:42
Kampung Kok Pasir 11:08 17:43
Palek Bang
Wakaf Baharu 10:57 12:37 17:32 21:11
Bunut Susu 10:51 17:25
Kampung Machang
Pasir Mas 10:40 12:21 17:14 20:54
Chica Tinggi 10:22 17:07
To’ Uban 10:16 17:01 20:42
Sungai Keladi 10:10 16:55
Bukit Panau 10:04 16:49
Tanah Merah 9:54 11:54 16:38 20:22
Kampung Paloh Rawa
Temangan 9:38 16:23 20:06
Sungai Nal 9:25 16:10
Krai 9:14 11:15 15:58 19:43
Pahi 9:02 15:47
Manek Urai 8:48 15:33 19:08
Sungai Mengkuang
Kampung Baru Sungai Mengkuang 8:35 15:20 18:55
Ulu Temiang 8:25 15:10 18:45
Kampung Baru Bukit Abu 8:14 14:59 18:34
Bukit Abu 8:05 14:50 18:25
Kuala Gris 7:57 14:42 18:17
Dabong 7:45 9:49 14:30 18:05
Kemubu 7:19 17:44
Sri Jaya 7:08
Sri Mahligai 7:02 17:28
Sri Bintang 6:56
Sungai Tasin 6:51
Jerek Baru 6:43 17:11
Bertam 6:32 17:00
Bertam Baru 6:27 16:55
Limau Kasturi 6:11 16:40
Sungai Sirian 6:02
Kampung Sungai Sirian 5:54 16:24
Sungai Koyan
Pan Malayan 5:39 16:09
Gua Musang 5:16 5:22 7:53 15:46 15:52
Lapan Tupai
Mentara Baru 4:52 15:22
Merapoh 4:43 7:15 15:13
Telok Gunong 4:37 15:07
Kubang Rasa
Sungai Temau 4:10 14:40
Chegar Perah 3:57 14:27
Aur Gading 3:47 14:17
Dura
Kampung Berkam 3:35 14:05
Bukit Betong 3:29 13:59
Telang
Padang Tungku 3:14 13:44
Kuala Lipis 3:00 5:37 13:30
Kerambit 4:55
Jerantut 4:23
Kuala Krau 3:54
Mentakab 3:26
Triang 2:21
Kemayan 1:58
Bahau 1:02
Gemas 23:56 14:25 20:18 3:02
Segamat 22:57 13:45 19:38 2:21
Genuang
Tenang
Labis 22:17 13:07 18:59 1:46
Bekok 21:55 12:45 18:38 1:29
Paloh 12:27 18:20 1:11
Chamek 12:15 18:08 0:59
Kluang 21:01 11:59 17:52 0:43
Mengkibol
Renggam 11:38 17:31 0:22
Layang – Layang 11:24 17:06 0:08
Kulai 19:53 11:01 16:43 23:35
Kempas Baru 19:23 10:39 16:21 23:12
JB Sentral 19:00 10:00 16:00 22:50